Журналіст – «не підставка під мікрофон»

IT-блог

У нашому ІТ-блозі ми присвячуємо матеріали ІТ тематиці, новітніми технологіями, фахівцям у даній сфері, і зовсім забули про функціональне призначення нашої редакції, а адже ми теж безпосередньо пов'язані з інноваціями.

Цю замітку я хочу присвятити цілком й повністю журналістам і редакторам, що літають у світі ІТ.

І так, що ж ти за птиця, ІТ-журналіст? Спершу, запропоную під теми, на які і будемо з вами спиратися:

1. Журналістика в епоху дронів і роботів
2. «Тусовка» ІТ-письменників
3. Журналіст - "не підставка під мікрофон».

Почнемо з того, що ІТ-журналіст - звичайна людина, просто дуже наближена до технологій. Працюючи в ІТ-компанії, вони беруть із голів розробників і програмістів інформацію, яку потім перетворюють в повноцінні тексти. Річ у тім, звичайній людині, яка ніяк не пов'язана а ні з написанням текстів, а ні з технологіями та інноваціями, досить таки важко помітити щось незрозуміле і невидиме оку. Завдяки журналісту і редактору люди зможуть це прочитати і прояснити для себе. Творчий дух всередині кожного письменника-журналіста допомагає їм розглянути в звичайних речах щось особливе, що при написанні тексту стає доступним багатьом. Наведу приклад. Розробники, технарі, програмісти вважають, що те, що знаходиться у їх головах є або ж нікому нецікавим, або ж це «загальні знання», які абсолютно не заслуговують на окрему розповідь, або вважають, що та чи інша ІТ-тема занадто складна і може бути незрозумілою масовою аудиторією. Але шановні наші фахівці, це не так, завдання ваше - розповісти нам, журналістам, специфіку роботи, тонкощі зі сфери ІТ, а наша - зробити цю інформацію цікавою, а головне - доступною кожному перехожому.

В одному з блогів, я вичитала фразу головного редактора OpenStack: Now, Ніколаса Чейза, що інженери настільки розумні, що їм часто потрібен посередник для спілкування з «простими смертними», саме таким посередником ми журналісти-редактори виступаємо.

Безумовно, працюючи все життя над текстами, пов'язаними, припустимо, з юриспруденцією або ж політикою, важко перекваліфікуватися на ІТ-журналіста, та й такої кваліфікації швидше за все немає. Працюючи в компанії, яка займається ІТ інфраструктурою, медіа-комунікатора, легше описати нанотехнології, випущене новий пристрій на ринок і новоспечені програми для тієї чи іншої операційки.

Раніше існували цілі збіговиська, так звані «тусовки» ІТ-письменників, які незабаром стали «своїми людьми» серед фахівців і менеджерів ІТ-компаній, сюди так само входять і співробітники мобільних операторів. Ви запитаєте, що ж об'єднує всіх цих людей? Відповідь банально проста - всі вони побічно або безпосередньо пов'язані з технологіями. Якщо капнути глибше, починалося все набагато складніше. ІТ-журналісту потрібно серйозне навчання, назвемо це «курс молодого бійця». Спілкуючись з колегами в сфері журналістики, досить таки важко швидко і з легкістю пояснити, що таке LTE або система хмарних рішень, або ось, до речі, що таке в цілому ІТ-інфраструктура. Звичайно ж, Google практично завжди може відповісти на будь-яке питання, але хтось же цей контент туди заливає, і явно, що цей хтось не хімік-біолог або навіть стоматолог.

Всі ми живемо в епоху цензури, коли багато речей залишаються в тіні, за кадром і ІТ-сфера тому не виключення. Професійному журналісту завжди хочеться розкрити тему в своєму матеріалі широко і подати її гостро, що б в кінцевому підсумку вийшла соковита стаття. Безумовно, це підняло б рейтинги й імідж письменника, але не завжди нам дається така можливість.

Будь-який журналіст абсолютно непов'язаний з ІТ сфери зобов'язаний розбиратися у тому, що пише. У цьому і є запорука цікавих і соковитих матеріалів. Такого медіа-фахівця можна вважати компетентним в тому чи іншому питанні.

А всі ці портали, журнально-газетні видання, настільні книги «все про ІТ» хто ж створює на вашу думку? Так, друзі, редакції пильнують, намагаються рухатися в ногу з інноваційним прогресом, вивчають, аналізують, спілкуються про технології, щоб піднести вам доступні матеріали, свіжі новини зі світу тих-новинок, захоплюючі й корисні репортажі з проведених ІТ-заходів, а також цікавих інтерв'ю, взятих у фахівців і лідерів ІТ-бізнесу.

З власного досвіду, працюючи в ІТ-компанії, скажу так, важко все, що здається непосильним, але легко і все, що є можливим. Працюючи в команді одних з найсильніших фахівців ІТ-сфери, редакція компанії «Валтек» розвивається з кожним днем. Ми готові ділитися з вами своїми секретами про інновації, своїми новинками і успіхами, надаючи тільки доступний контент. І пам'ятайте, що журналіст - "не підставка під мікрофон».

Анастасія Лактіонова