Потенціал графічних процесорів для запобігання хвороб

Новина

Наш партнер компанія NVIDIA в своєму блозі розповіла, як технологія глибокого навчання допомагає лікарям рятувати людей перш, ніж хвороба буде діагностована. Як же вона працює ?

Редакція компанії «Валтек» дізналася, щоб натренувати модель нейромережі Deep Patient, вчені вирішили використовувати наявні дані пацієнтів, які накопичили за 12 років, а це в свою чергу склало близько 700 тис. медичних карток. Під час випробування нейронна мережа показала, що може прогнозувати десятки захворювань, навіть серцеву недостатність і деякі види онкологічних захворювань і навіть діабет.

Доцент медичних наук з Маунт-Синай, автор статті в Nature Scientific Reports, в якій описується дослідження, проведене в лікарні Маунт-Синай, стверджує, що профілактика захворювань набагато простіша, ніж саме лікування вже виявлених хвороб. За його словами, за допомогою дослідження технології можна зробити величезний вплив на здоров'я людства.

Простими словами, завдяки завчасному попередженню, фахівці у сфері медицини зможуть отримати золотий додатковий час, щоб зробити правильні дії. Лікар, дізнавшись про наступ хвороби, зможе призначити необхідне медикаментозне лікування або призначити правильну дієту, до наприкладу.

На думку Дадлі, нейромережу Deep Patient з прискоренням GPU зможе скоротити витрати на охорону здоров'я. Пацієнтам не доведеться витрачати великі кошти на лікування, дізнавшись заздалегідь про наближення хвороби.

За допомогою графічних прискорювачів NVIDIA Tesla K80 й моделі програмування CUDA нейтронна мережа була випробувана на тисячах медичних записах. Доцент медичних наук вважає негативним те, що у лікаря залишається менше часу на спілкування з пацієнтом, а обсяг інформації в електронній медичній картці зростає. Адже більшість даних про пацієнта надходить з натільних медичних датчиків і лікарі просто перевантажені потоком інформації.

Тому фахівці планують побудувати систему, яка зможе використовувати всі доступні дані, щоб прогнозувати стан здоров'я пацієнтів й допомагати лікарям знаходити нові підходи лікування.

Анастасія Лактіонова